Dne 5. a 6. října se v Kroměříži o hlasy voličů budou ucházet desítky kandidátů. Jsou mezi nimi staré a známé, ale i nové tváře.

Komunální volby mají jeden velký problém a tím je volební účast. Volební účast v Kroměříži při volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 byla 62 %, ale v roce 2014 při komunálních volbách to bylo pouhých 38,5 %. Věrní voliči extremistických a populistických stran volit půjdou, ale mladá generace s obrovským potenciálem své hlasy velmi často nechává propadnout. Politika i ta komunální se stává čím dal častějším tématem napříč generacemi, a proto se divím, že se lidé nechtějí podílet na tom, jak se město, ve kterém bydlí bude rozvíjet v příštích letech. Tímto krokem se okrádáme o podstatu demokracie, protože svým hlasem předáváme část svých pravomocí „delegátovi“, který bude v zastupitelstvu hájit zájmy svých voličů.

Nezapomínejme, že u voleb má každý hlas stejnou váhu a je jedno, jestli studenta, pracujícího nebo seniora. Lidé rychle zapomínají, kdo jim v Kroměříži chtěl zprivatizovat VAK, které strany v krajské koalici ohrožují nemocnici a kdo je prodlouženou rukou byznysu s hazardem.

Kandidátům Zdravého Kroměřížska není lhostejné jak bude naše město vypadat za pár let, a proto potřebujeme Vaši podporu, aby byl náš hlas více slyšet.

Proto Vás i touto formou vyzývám, přijďte k volbám, ne kvůli nám, ale kvůli Kroměříži.


Beseda - Energetická krize, jak se jí bránit

To, nad čím všichní přemýšlejí, jsou energie. Jak zatopíme v zimě, jak ušetřit, do čeho investovat, aby spotřeba domácností a institucí byla co nejnižší. ...

  • 27.08.2022

Quo vadis, stromy v Kroměříži?

Zprávy o havarijním kácení v Kroměříži neberou konce. Další ztráty jsou v parčíku ve Spáčilově ulici. Jeden vzrostlý javor se vyvrátil, další musel být ...

  • 03.10.2018